Loading

Skambinkite

+37060018313

Betsafesportas.lt

20 kovo, 2023

Praėjo septyneri metai nuo tada, kai Paulis Pogba prisijungė prie „Manchester United“ iš „Juventus“ už tuomet rekordinį pasaulyje 89 mln. svarų sterlingų kontraktą. Jam buvo 23 metai ir jis jau buvo laimėjęs keturis „Serie A“ titulus. Ankstesniame pasaulio futbolo čempionate jis buvo pripažintas geriausiu jaunuoju turnyro žaidėju. Jis buvo kylanti žvaigždė, toks žaidėjas, kuris galėtų ištraukti „United“ iš nuosmukio po Alexo Fergusono.

Pogba, matyt, turėjo tik vieną trūkumą: jis atrodė kaip žaidėjas, atšokęs nuo laiko, „box-to-box“ tipo vidurio gynėjas amžiuje, kuris juos jau išaugo. Vidurio puolėjai pasidalijo į dvi grupes, o jis neturėjo pakankamai tvirtų techninių sugebėjimų, kad galėtų žaisti labiau išplėstinėje linijoje, dažnai gaudavo kamuolį nugara į vartus, bet nebuvo pakankamai disciplinuotas, kad galėtų nuosekliai veikti kaip įžaidėjas (o tai, šiaip ar taip, atrodė jo gilių kūrybinių gabumų švaistymas). Jam reikėjo veikti kairėje vidurio gynėjų trejeto pusėje, kaip tai darė „Juve“, bet „United“ taip nežaidė. Tačiau šis kivirčas buvo tik pradžia.

Nuo 2016 m., kai Pogba buvo pasiekęs savo galimybių viršūnę, jo istorija buvo nusivylimas. Galbūt tai prasidėjo nuo jo pirmojo interviu, kuriame jis pasakė, kad jo svajonė – laimėti „Auksinį kamuolį“. Tai atrodė nerimą keliantis šiuolaikiškas požiūris, kai kalbama ne apie komandinius tikslus, „Premier“ lygos ar Čempionų lygos laimėjimą, o apie asmeninę šlovę. Pasirodymai buvo nenuoseklūs. Seni pilki futbolo vyrai ėmė svaidytis jo plaukais, nors klausimas, ar jis to vertas, išblėso kitą vasarą, kai Paryžiaus „Saint-Germain“ daugiau nei dvigubai viršijo transferų rekordą, kad pasirašytų sutartį su Neymaru.

Buvo ir aukštumų – įvartis finale, kai jis su Prancūzija laimėjo pasaulio futbolo čempionatą, triumfas Europos lygoje su „United“, keturi rezultatyvūs perdavimai rungtynėse su „Leeds“, bet buvo ir kur kas daugiau nuosmukių: keblūs santykiai su José Mourinho, traumos, grasinimai išvykti.

Kai likus 15 minučių iki „Euro 2020“ paskutinių atkrintamųjų rungtynių pabaigos jis pelnė įvartį ir išvedė Prancūziją į priekį 3:1 prieš Šveicariją, jo ilgesnis šventimas rodė, kad jis manė, jog žaidimas jau baigtas. Tai, kad Šveicarija po to įmušė du įvarčius ir laimėjo po baudinių, nebuvo Pogba kaltė, tačiau jo šventimas įkūnijo bendrą savininkiškumą, kuris leido Prancūzijai išslysti iš žaidimo.

Vis dėlto pasirodymai aikštėje yra tik dalis Pogba istorijos. Praėjusį balandį jis patyrė blauzdos traumą ir po 10 minučių buvo priverstas pasitraukti iš „United“ pralaimėjimo 4:0 Liverpulyje. Tai buvo paskutinis jo pasirodymas vilkint „United“ marškinėlius. Vėliau vasarą pasirodė pranešimai, kad likus mėnesiui iki tų rungtynių, prieš metus, šį sekmadienį, Pogba buvo pagrobtas kaukėtų vyrų su M16 automatais, kurie nusivežė jį į butą Chanteloup-en-Brie, 15 mylių į rytus nuo Paryžiaus, ir pareikalavo 13 mln. eurų (11,5 mln. svarų sterlingų) už apsaugą – po 1 mln. eurų už kiekvienus jo profesionalios karjeros metus. Atrodo, kad Pogba bandė sumokėti, tačiau bankas jį užblokavo, nors jam pavyko surinkti 100 000 eurų. Keturiomis dienomis anksčiau Pogbos žmonai Zulay ir dviem mažamečiams vaikams buvo grasinama per įsilaužimą į jo namus Mančesteryje.

Kartą anksčiau „United“ pratęsė Pogbos sutartį, kad apsaugotų jo vertę, tačiau tą vasarą naujo pasiūlymo nebuvo. Pasibaigus jo sutarčiai „Old Trafford“, jis grįžo į „Juve“. Galbūt tai buvo nauja pradžia, kurios jam reikėjo. Galbūt grįžimas į Turiną, kur jis žaidė geriausią savo klubinį futbolą, iš naujo atgaivins jo karjerą.

Paaiškėjo daugiau detalių apie kovo mėnesio traumą. Tiriant pagrobimą buvo suimtas vyresnysis Pogba brolis Mathias, kadaise žaidęs „Wrexham“ ir „Crewe“ komandose, ir keturi vaikystės draugai. Visi penki šiuo metu yra suimti ir jiems gresia iki 20 metų kalėjimo. Jie teigia, kad jiems grasino su organizuotu nusikalstamumu susijusi grupuotė.

Kaip praneša „Le Monde“, kai Pogba grįžo į gyvenimą Turine, jam paskambino brolis ir pasakė, kad gangsteriai reikalauja sumokėti, o tada pagrasino pakenkti jo įvaizdžiui, jei jis neperduos pinigų. Po poros savaičių Mathiasas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame teigė, kad netrukus padarys „didžiųjų atskleidimų“ apie savo brolį, įskaitant tariamą marabuto, Vakarų Afrikos šventojo, vardu Ibrahimas, kuris už valandą ima 100 eurų, pasitelkimą Kylianui Mbappé prakeikti.

Vėliau Pogba pripažino, kad konsultavosi su marabutu, bet tik norėdamas gauti pagalbą dėl patirtų traumų. Rugsėjį, žlugus jo reklamuojamų kriptodrakonų – NFT, kurie yra „kiaušiniai”, iš kurių „išsirita“ vienos iš keturių „klasių“ drakonai, kuriuos galima naudoti „kovai“ arba „veisti“ kitus drakonus – vertei, Pogba patyrė kelio traumą, dėl kurios prireikė operacijos ir dėl kurios jis negalėjo dalyvauti pasaulio futbolo čempionato rinktinėje.

Nuo to laiko „Juve“ jį išbraukė dėl vėlavimo į komandos vakarienę ir dar vieną traumą patyrė treniruodamasis atlikti laisvus smūgius. Jis, matyt, pasakė sirgaliams: „Mano galva ne ta“, o treneris Massimiliano Allegri sakė, kad Pogba „šiek tiek emociškai sutriko“, kas, atsižvelgiant į aplinkybes, yra visiškai suprantama.

„Jis turi nuraminti savo sielą“, – sakė Allegri. Jo tonas buvo užjaučiantis, bet kaip rasti ramybę, kai išgyvenai tai, ką išgyveno Pogba? Gali būti, kad „Juve“ ir jų sirgaliai mano, jog jiems priklauso kur kas daugiau nei 35 minutės, kurias Pogba šį sezoną kol kas sužaidė už 8,8 mln. svarų sterlingų per metus, bet kaip kas nors gali susikaupti, kai jam grasinama ginklu, kai artimiausi žmonės kaltinami prisidėję prie sąmokslo?

Tai, kas prasidėjo kaip nedidelė taktinė problema, mažytis plyšelis visuotiniame suvokime, plito ir plėtėsi, kol sugriuvo visas pastatas. Tai nėra susiję su požiūriu, forma ar taikymu; tikrai ne su šukuosenomis. Tai jau ne dėl iššvaistyto potencialo ar sužalojimų, o dėl žmogiškosios tragedijos.

Pogba – toli gražu ne vienintelis futbolininkas, į kurį nusitaikė nusikaltėliai. Neaišku, ką futbolas gali padaryti, kad apsaugotų savo turtingas žvaigždes, tačiau jis turi bent jau užuojautos pareigą. Net jei Pogba daugiau niekada nežais maksimaliai, jis nusipelno futbolo supratimo ir paramos.

Shopping Basket