Loading

Skambinkite

+37060018313

Aurimas Tamulionis

Sporto žurnalistas

15min.lt

Skandalų lydėtas ambicingasis Marijampolės futbolo projektas „MML City“, svajojęs apie A lygą, priėjo liepto galą. Neeilinį Vykdomojo komiteto posėdį pirmadienio rytą sušaukusi Lietuvos futbolo federacija (LFF) nusprendė šalinti sutartomis rungtynėmis kaltinamą komandą iš antrojo šalies diviziono – Pirmos lygos – tolesnių kovų. „Buvo priimti ryžtingi sprendimai, kurie ir turėjo būti priimti. Visi Vykdomojo komiteto nariai vienbalsiai pasisakė, kad tokiems klubams vietos futbole nėra“, – teigė LFF prezidentas Edgaras Stankevičius. „Iš federacijos pusės užtrukome. Norėjosi tą sprendimą priimti anksčiau, – pridūrė Lietuvos futbolo galva. – Tačiau yra pasamdyti gana neblogo lygio teisininkai, ieškoma priekabių, naudojamasi apskundimo galimybe, teikiamos apeliacijos. Gal tokia ir buvo jų taktika? Tempti iki sezono galo, užmėtant federaciją apeliacijomis?“ „Matau, kad nuo rugsėjo mėnesio, įvykus dar vienai jų dalininkų rotacijai ir konfrontacijai, prasidėjo negeri dalykai. Matome, kad beveik kiekvienose rungtynėse nuo rugsėjo mėnesio buvo galimai manipuliuojama rezultatais. Paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę buvo mačas su Plungės „Babrungu“. Gavome raportą. Statymas buvo labai paprastas – kad „MML City“ pralaimės 4-iais arba daugiau įvarčių, o per rungtynes bus pelnyti bent 7 įvarčiai“, – tęsė E. Stankevičius. Rugsėjo 15-ąją vykęs mačas išpildė abu scenarijus. Tris įvarčius rungtynių pabaigoje praleidęs „MML City“ krito rezultatu 2:6.

Tarp nubaustųjų – ir jauni lietuviai „Iš viso esame gavę tris raportus dėl šio klubo rungtynių. Pirmasis – dėl liepos mėnesį vykusių rungtynių su Kretingos „Minija“. Tada – rugsėjo mėnesio rungtynės su Vilniaus „Žalgirio B“ komanda ir paskutinis mačas su Plungės „Babrungu“. Dar buvo ir nutikimas, kai rugsėjo mėnesį „MML City“ neišėjo į aikštę sužaisti antrojo kėlinio su „Riterių B“ ekipa“, – kaltinimus išmestam klubui vardino LFF prezidentas. „Priėmėme ryžtingą sprendimą nebelaukti nei Tyrimo, nei Drausmės komitetų tyrimų, nes matėme tendenciją. Yra vilkinamas laikas, o rungtynėmis – galimai manipuliuojama“, – pabrėžė E. Stankevičius. Jo teigimu, bausmių sulaukė ne tik klubas, bet ir žaidėjai. „Dėl rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu B“ buvo nubausti 4 žaidėjai. Tyrimų komitetas dar atlieka darbą ir dėl paskutinių rungtynių su Plungės „Babrungu“. Du lietuviai ir du užsieniečiai gavo po 15 rungtynių diskvalifikaciją. Gaila, kad randama būtų prieiti prie jaunų lietuvių, kurie yra paperkami arba paveikiami. Dėl užsieniečių dar galiu suprasti, bet tų jaunų lietuvių labiausiai gaila“, – teigė LFF prezidentas, atsisakęs įvardinti pavardes.

„Kol kas dar nėra įsiteisinęs apeliacinis periodas. Jeigu jie juo pasinaudos ir tą sprendimą apskųs, tuomet bus galima pakalbėti apie vardenius pavardenius. Šiandien jų tapatybių atskleisti aš negaliu“, – atsakė E.Stankevičius. „Turbūt daugelis matėme, kas dėjosi futbolo aikštelėse, todėl pritarsiu prezidentui – tokio sprendimo norėjosi anksčiau, bet gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje reikalingi įrodymai, kad būtų priimti sprendimai“, – papildė Pirmos lygos valdybos pirmininkas Andrius Markevičius.

„Lažybos nėra vien tik Lietuvos problema. Skandaluose skendi ir didžiausios pasaulio lygos. Turime suprasti, kokios milijardinės apyvartos už viso to slypi“, – pridūrė A.Markevičius. Rita akmenį į teisėsaugos daržą Sutartų rungtynių skandalai Lietuvoje skamba ne pirmą klubą. Šalies futbolo kapinyne jau ilsisi tokios komandos kaip Pakruojo „Kruoja“, Klaipėdos „Atlantas“, „Palanga“, „Klaipėdos granitas“. „Galiu pasakyti, kad federacija tikrai padaro viską. Kas nepadaro savo darbo – tai teisėsauga, policija ir atitinkamos institucijos“, – akmenį į pareigūnų daržą stūmė E. Stankevičius.

„Sportines sankcijas mes pritaikome, bet kas iš to – jie yra nebaudžiami teisėsaugos. Nelieka vieno klubo, kito, bet jie vis tiek atranda landų. Teko kalbėti su generaliniu komisaru. Jie rimtai žiūri į šitą reikalą ir yra pradėję savo tyrimą. Taip pat kreipsimės ir į Seimą. Vis dar niekas, be sportinių sankcijų, nėra nubaustas. Reiškia – įstatymas neveikia. Norime precedento, kad kažkas būtų nubaustas. Kalbu apie įkalinimą, nes kol to nebus – jie jausis neliečiami. Tai, kad vienas ar kitas žaidėjas sulaukia nuobaudų, jiems yra visiškai neįdomu. Čia yra pagrindinė problema. Kiek buvo tyrimų, visi jie baigėsi tuo, kad kaltinamieji buvo išteisinami arba tyrimai nutraukiami dėl nepakankamo įrodymų kiekio“, – pirštu badė E. Stankevičius. „Gal šiuo atveju bus kitaip, – vylėsi LFF prezidentas. – Žinome dėl grynųjų pinigų mokėjimų žaidėjams. Turime kreipimąsi iš pačių žaidėjų, esame įsirašę pokalbius su jais – įrodymų yra daugiau nei pakankamai.“

„Klubų savininkai taip pat turėtų labai atsargiai žiūrėti į galimus investuotojus ir jų ketinimus, – papildė Pirmos lygos vadovas A.Markevičius. – Turbūt jau užtenka tų istorijų, kad kažkas iš užsienio ateis į Lietuvą ir čia padarys futbolo klubą. Taip pat ir žaidėjai turi būti sąmoningi. Jeigu siūlomos algos, kurios nėra apibrėžiamos normaliuose kontraktuose ir dvigubai viršija Pirmos lygos vidurkį – žaidėjai neturi būti naivūs ir turi suprasti, kad stebuklų pasaulyje būna labai retai. Jeigu ir siūlo tokias algas, tai bent jau persiskaitykime, ar tikrai jos visos tokios ir yra surašytos kontraktuose.“

„Neatmetu galimybės, kad „MML City“ investuotojų komanda arba buvę Suvalkijos jaunimo futbolo akademijos savininkai kreipsis į Sporto arbitražo teismą. Tačiau esu šiam žingsniui pasiruošęs, manau, kad mūsų komanda atliko gerą darbą. Esame pasiryžę ginti savo teises. Sulaukus tokių kaltinimų kreiptis į Sporto arbitražo teismą, sakyčiau, būtų naivu, bet taip jau yra buvę“, – kalbėjo E.Stankevičius. Figūruoja ir Ž.Buzo pavardė Į „MML City“ istoriją yra įsivėlęs ir Žydrūnas Buzas, buvęs vienas įtakingiausių LFF valdininkų, turėjęs palikti Vykdomąjį komitetą po šalies politikų spaudimo ir priimto nepriekaištingos reputacijos įstatymo. Būtent jis, „MML City“ įkūrėjas (dar sezono pradžioje ekipa vadinosi „Marijampolė City“) sukirto rankomis su prastos reputacijos investuotojais iš Sakartvelo, ant kurių jau anksčiau buvo kritę sutartų rungtynių šešėlis.

„Ž.Buzas šiandien yra pilnateisis Marijampolės futbolo apskrities prezidentas. Iki rugsėjo 1 d. jis vis dar buvo ir „MML City“ dalininkas, nešantis atsakomybę. Kreipsimės asmeniškai į jį ir Marijampolės futbolo apskritį, kad pateiktų savo paaiškinimus, kodėl šie investuotojai atsirado ir kodėl buvo nuspręsta juos įsileisti. Tada, gavę pasiaiškinimus, galėsime atitinkamais kreiptis į savo vidines instancijas, kurios spręstų, ar taikyti sankcijas šiam asmeniui“, – dėstė E.Stankevičius. Jis papildė, kad šiuo metu, LFF žiniomis, „MML City“ klubas turi keturis dalininkus – du lietuvius ir du Sakarvelo-Ukrainos pilietybių asmenys. Investuotojai iš Sakartvelo Nemalonus kvapas iš Marijampolės klubo, kuris sezoną pradėjo dar su „Marijampolė City“ pavadinimu, sklisti pradėjo jau sezono pradžioje.

Pirminius įvykius klube plačiai aprašė ir ryškiausią kartvelų atstovą Marijampolėje pakalbino 15min žurnalistas Mantas Krasnickas: 15min išsamiai aprašė ir tyrimą, kuris buvo pradėtas po to, kai „MML City“ buvo apkaltintas rezultatų manipuliavimu rungtynėse su Kretingos „Minija“. „MML City“ pralaimėjo liepos 1 dienos rungtynes 2:3, praleidusi du įvarčius per antrojo kėlinio pridėtą laiką. 31 metų gynėjas Ukwubile Raphaelis Chukwurah iš Nigerijos gavo 10 rungtynių diskvalifikaciją. Marijampolės klubui paskirta 1000 eurų bauda. Bet tai buvo tik pradžia. Netrukus į LFF pašto dėžutę atkeliavo antras raportas dėl rungtynių, kurias „MML City“ pralaimėjo Vilniaus „Žalgiriui B“ net 0:6. O tada atėjo rugsėjo 6 diena ir „MML City“ akistata su Vilniaus „Riterių B“ komanda virto visišku farsu. Sostinės klubas po pirmojo kėlinio pirmavo 4:0, bet po pertraukos Marijampolės komanda aikštėje nepasirodė. Oficiali suvalkiečių versija – dėl traumų ir kitų priežasčių nepavyko surinkti 7 žaidėjų. Bet ja mažai kas patikėjo. Teisėjai nutraukė rungtynes, LFF nedelsdama pradėjo dar vieną Drausmės komiteto tyrimą. Vis dėlto tyrimas užsitęsė ir „MML City“ spėjo sužaisti dar vienas Pirmos lygos rungtynės, vėl praleisdama tris įvarčius rungtynių pabaigoje ir 2:6 nusileisdama Plungės „Babrungui“. Galingai sezoną pradėjusi ir vienu metu tarp lyderių žengusi „MML City“ šiuo metu buvo nusiritusi jau į 8-ą Pirmos lygos vietą. Pašalinus Marijampolės klubą iš čempionato ir Lietuvos futbolo žemėlapio, Pirmos lygos turnyro lentelė žymiai nesikeis. Kadangi jau yra sužaista daugiau nei pusė visų rungtynių, marijampoliečių ligšioliniai rezultatai liks galioti, o likusiuose mačuose suvalkiečiams bus įskaityti techniniai pralaimėjimai 0:3.

Shopping Basket